FDS6680A 6680A Single N-Channel Logic Level MOSFET
Condition: New
- Size Guide
Size Guide
and may vary a half inch in either direction.
- Delivery & Return
Delivery
Give us a shout if you have any other questions and/or concerns.
Email: [email protected]
Phone: +44 1733806223
Please note fitting require good skills and equipment.
Item is not refundable if been used, please check chip before fitting.
Description
2.5 A, 30 V R DS(ON) = 9.5 mΩ @ V GS = 10 V
RDS(ON) = 13 mΩ @ V GS = 4.5 V
• Ultra-low gate charge
• High performance trench technology for extremely
low R DS(ON)
• High power and current handling capability
- Internal Storage Drives
- Samsung Galaxy Replacement Parts
- TPS IC Chips
- Asus Laptop Parts
- 22 inch Monitors
- Cables
- Apple Screen Units
- Programmers
- iPhone Replacement Parts
- BottomFeatured
- ISL IC Chips
- 20 inch Monitors